הסיפור שלי

כשבתי נולדה פיתחתי עניין רב בתחום ההתנהגותי של הגיל הרך. רציתי להיות "האמא הכי טובה", להימנע מטעויות רבות ככל האפשר ולהצליח לפעול עם מחשבה קדימה למענה. קראתי ספרים ומאמרים בתחום, גיליתי מעורבות גבוהה בפורומים של אימהוּת ברשת, ומתוך הידע שצברתי בדרך התחלתי לייעץ לאימהוֹת רבות ועייפות באמצעות הרשת. הפידבק שקיבלתי, הסיפוק האדיר שחשתי והאושר הגדול של האימהות שילדיהן סוף כל סוף ישנו בלילה בזכות עצותיי - הביאו אותי לרצות ללמוד זאת באופן מקצועי. השלמתי לימודים מקצועיים בתחום ייעוץ שינה והנחיית הורים.

כאמא צעירה אני זוכרת היטב לילות ללא שינה, בהן הקטנה קוראת לנו שוב ושוב לבקבוק מים, או מחלימה מהמחלה אך לא חוזרת למסלול ההרגלים הטובים. כשגדלה החלה לבחון את הגבולות, להשליך אוכל לרצפה, לרוץ לכביש ולהשתטח על המדרכה כשדרשנו שתיתן לנו יד, והתמודדנו עם סל בעיות חדשות של הצבת גבולות וסמכות הורית.

מתוך הידע שצברתי בדרך ולימודיי המקצועיים, אני יכולה לומר לך באחריות: אפשר גם אחרת! הולכים לישון לילה שלם ורצוף וקמים רק בבוקר, לא מפהקים בעבודה והילד עירני ומחייך כל היום. הוא זקוק לשינה הרציפה לא פחות מאיתנו, אם לא יותר… התינוק שלנו רק בתחילת דרכו ההתפתחותית והתפקודית והוא זקוק למלוא כוחותיו ומירב שעות השינה לשם כך. וכשהקטנים גדלים אפשר לצפות לימים של שקט ושלווה, במקום לחכות לרגע שבו יילכו לישון, אלא ליהנות מהיום יום ביחד איתם. הילדים משחקים ביניהם בשמחה ויודעים להתמודד בעצמם עם קונפליקטים, יש סדר יום בבית וחוקים ברורים שידועים לכולם.... זו יכולה להיות המציאות גם שלכם.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד פרטים על השינוי שניתן לעשות, אתם מוזמנים להתקשר אלי, לכתוב לי או להשאיר פרטים ואחזור אליכם כאן, לנוחיותכם.

שלכם,
שרי.

הסיפור שלי. צילום אילנית תורג'מן_חתום

צילום: אילנית תורג'מן